Postaw na rozwój kreatywności u swojego dziecka

Dzieci poprzez zabawę od maleńkości poszerzają swoje umiejętności i odkrywają zdolności. Warto zadbać o to, by zabawki, jakimi bawi się nasza pociecha, poprzez dobrą zabawę zapewniały również rozwój na każdym etapie. Kreatywność jest cechą, która przydaje nam się w różnych sytuacjach życiowych. Warto rozwijać ją od najmłodszych lat. Przy okazji rozwijane są także inne umiejętności, jak np.:
– aktywność fizyczna,
– umiejętności plastyczne,
– rozwój motoryki,
– empatia,
– inteligencja.

Korzyści z rozwijania kreatywności naszego maleństwa jest naprawdę wiele.

Jakie zabawki wybrać dla rocznego dziecka?

Szukając prezentów dla dzieci, warto wybierać takie zabawki, które będą rozwijać zręczność i zachęcać do zabawy z wyobraźnią. Do takich zabawek zaliczyć można wszelkiego rodzaju sortery kształtów, interaktywne zabawki jak np. książeczki czy piloty, pierwsze klocki.
Jedną z ciekawszych propozycji będzie FP Zestaw zabawek. Rozwijamy wyobraźnię HFJ95.
Mamy tutaj mały telefon zabawkowy ze światełkami i melodyjkami, kubeczek z suwakiem i z grzechoczącymi elementami w środku, do tego jeszcze układanka z przysmakami. Dzięki temu mamy zabawkę, która łączy w sobie wiele istotnych funkcji rozwojowych. Kształtuje zmysł wzroku, dotyku i wspomaga wyobraźnię.

Jak wspierać kreatywność u dziecka?

Jako rodzic, jesteśmy odpowiedzialni za rozwój naszej pociechy. Powinniśmy więc wybierać tylko te zabawki, które wspierają kreatywność i wyobraźnię. Warto zachęcać dzieci do tworzenia nowych rzeczy. Świetnie się tutaj sprawdzi lepienie z plasteliny czy modeliny, a także budowanie z klocków. Wybierając zestawy zabawek kreatywnych, które wspomagają rozwój dziecka, dbamy o to, że dzieci stają się bardziej otwarte na świat, pewne siebie. Rozwija się w nich także inteligencja emocjonalna. 
Przy starszych dzieciach fajnym sposobem na rozwijanie kreatywności będą gry planszowe, gra na różnych instrumentach. Możliwości jest sporo. Warto poświęcić czas naszym pociechom i zadbać o to, by mogły doskonalić w sobie wyobraźnię.